*** Eduroam kablosuz ağına bağlantı esnasında TEDU email adresiniz ve parolası kullanılmaktadır.Eğer son 2 sene içerisinde TEDU Email parolanızı güncellemediyseniz, eduroam kablosuz ağına bağlantı esnasında sorunlar yaşayabilirsiniz.Lütfen eski bir parolaya sahipseniz reset.tedu.edu.tr adresi üzerinden TEDU Email parolanızı güncelleyip, yeni parolanız ile 15 dakika sonra eduroam ağına bağlanmayı deneyiniz.

*** Cihazınızın DNS ayarları otomatik olarak ayarlı olmalıdır, manuel DNS bulunması halinde Eduroam kablosuz ağına bağlantı sağlayabilirsiniz fakat İnternete çıkış yapamazsınız.

*** Email adresinizi ve parolanızı başka biryerden kopyala yapıştır yöntemi ile giriyorsanız lütfen Email adresinizin ve parolanızın sonunda boşluk olmadığına emin olunuz.Kopyala yapıştır işlemlerinde boş karakter problemi yaşanabilmektedir.

Windows 10 / 11 Eduroam Bağlantı Ayarları

Güvenli bir bağlantı sağlanması için eduroam.org tarafından önceden hazırlanmış olan kurulum pakedinin kullanılması gerekmektedir. Aşağıdaki linkten kurulum paketini bilgisayarınıza indiriniz.Daha sonra indirilen kurulum paketini sağ tıklayarak "Yönetici olarak çalıştır'ı" tıklayınız.İleri butonu tıklanır.Tamam butonu tıklanırUsername ve Password alanına TEDU Email adresi ve parolası girilir.Sertifika yükleme ekranında YES tıklanır.Finish tıklanır.Artık Eduroam ağına bağlandınız.

© 2022 TED Üniversitesi Bilgi Teknolojileri   / Gizlilik Politikası / Sorumluluk Reddi

Başa Dön