Windows 7 Eduroam Bağlantı Ayarları

Ağ ve Paylaşım merkezi tıklanır.

Daha sonra “Kablosuz Ağları Yönet” tıklanır.

 

Ekle diyerek Kablosuz Ağ Profili ekleme sihirbazı başlatılır.

 

Elle Ağ Profili yarat seçilerek devam tuşuna basılır.

 

Eduroam ağı için ağ ayarları aşağıdaki gibi yapılır.
Ağ adı               :  eduroam (küçük harflerle)
Güvenlik Türü  : WPA2-Enterprise
Şifreleme Türü : AES
Daha sonra İleri tuşu tıklanır.Bağlantı ayarlarını değiştir tıklanır.Güvenlik tabı altında Ağ Yetkilendirme Metodu olarak “Microsoft:Protected EAP (PEAP)  seçili olmalıdır. Daha sonra Ayarlar butonuna tıklanır.“Sunucu Sertifikasını Doğrula” seçeneği aşağıdaki ekran görüntüsündeki  gibi seçili olmamalıdır.
Yapılandır butonuna tıklanır.“Otomatik olarak Windows oturum açma adımı ve parolamı kullan” seçeneği  aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi seçili olmamalıdır.
Daha sonra Tamam’a tıklanır.Daha sonra gelen ekranda Tamam tıklanarak geçilir.Gelişmiş Ayarlar tıklanır.“Kimlik doğrulama modunu belirt” işaretlenerek,  mod olarak “Kullanıcı kimlik doğrulaması” seçilir.
Daha sonra Tamam’a tıklanır.

 

Gelen ekranda tekrar Tamam tıklanır.Kapat tıklanarak Kablosuz Ağ Profil ekleme işlemi bitirilir.Windows  Kablosuz Ağ bağlantı ekranında “eduroam” ağı seçilerek bağlan tıklanır.Kullanıcı adı olarak,  size verilen kullanıcı adı ve şifre girilmelidir. Kullanıcı adınızın sonunda “@tedu.edu.tr” domain eki yazılmalıdır. Bu bilgiler yazıldıktan sonra Tamam’a tıklanır


 

Kullanıcı adı ve şifre doğrulaması tamamlandıktan sonra ekran görüntüsündeki gibi EDUROAM ağına bağlanmış olunur.


© 2021 TED Üniversitesi Bilgi Teknolojileri   / Gizlilik Politikası / Sorumluluk Reddi

Başa Dön