*** Eduroam kablosuz ağına bağlantı esnasında TEDU email adresiniz ve parolası kullanılmaktadır.Eğer son 2 sene içerisinde TEDU Email parolanızı güncellemediyseniz, eduroam kablosuz ağına bağlantı esnasında sorunlar yaşayabilirsiniz.Lütfen eski bir parolaya sahipseniz reset.tedu.edu.tr adresi üzerinden TEDU Email parolanızı güncelleyip, yeni parolanız ile 15 dakika sonra eduroam ağına bağlanmayı deneyiniz.

*** Cihazınızın DNS ayarları otomatik olarak ayarlı olmalıdır, manuel DNS bulunması halinde Eduroam kablosuz ağına bağlantı sağlayabilirsiniz fakat İnternete çıkış yapamazsınız.

*** Email adresinizi ve parolanızı başka biryerden kopyala yapıştır yöntemi ile giriyorsanız lütfen Email adresinizin ve parolanızın sonunda boşluk olmadığına emin olunuz.Kopyala yapıştır işlemlerinde boş karakter problemi yaşanabilmektedir.

Linux - Ubuntu Eduroam Bağlantı Ayarları

Güvenli bir bağlantı sağlanması için eduroam.org tarafından önceden hazırlanmış olan kurulum paketinin kullanılması gerekmektedir. Aşağıdaki linkten Python scripti bilgisayar indirilir.Terminal penceresi açılır ve Python scriptinin indirildiği klasöre geçilir.Ekran görüntüsündeki gibi python paketi ile birlikte script çalıştırılır.(Cihazınızda Python paketlerinin kurulu olması gerekmektedir.Pek çok güncel işletim sisteminde Python paketi kurulu gelmektedir.)


Tamam butonu tıklanır.


Evet butonu tıklanır.


Tekrar Evet butonu tıklanır.


UserID alanına TEDU Email adresi girilir.


TEDU Email adresinin parolası girilir.


TEDU Email adresinin parolası tekrar girilir.


Artık kurulum tamamlandı.Eduroam ağına bağlanabilirsiniz.
© 2022 TED Üniversitesi Bilgi Teknolojileri   / Gizlilik Politikası / Sorumluluk Reddi

Başa Dön

TEDÜ | eduroam