*** Eduroam kablosuz ağına bağlantı esnasında TEDU email adresiniz ve parolası kullanılmaktadır.Eğer son 2 sene içerisinde TEDU Email parolanızı güncellemediyseniz, eduroam kablosuz ağına bağlantı esnasında sorunlar yaşayabilirsiniz.Lütfen eski bir parolaya sahipseniz reset.tedu.edu.tr adresi üzerinden TEDU Email parolanızı güncelleyip, yeni parolanız ile 15 dakika sonra eduroam ağına bağlanmayı deneyiniz.

*** Cihazınızın DNS ayarları otomatik olarak ayarlı olmalıdır, manuel DNS bulunması halinde Eduroam kablosuz ağına bağlantı sağlayabilirsiniz fakat İnternete çıkış yapamazsınız.

*** Email adresinizi ve parolanızı başka biryerden kopyala yapıştır yöntemi ile giriyorsanız lütfen Email adresinizin ve parolanızın sonunda boşluk olmadığına emin olunuz.Kopyala yapıştır işlemlerinde boş karakter problemi yaşanabilmektedir.

Iphone-Ipad Eduroam Bağlantı Ayarları

Güvenli bir bağlantı sağlanması için eduroam.org tarafından önceden hazırlanmış olan kurulum pakedinin kullanılması gerekmektedir.

*** Daha önce eduroam profil dosyası yüklediyseniz "Settings->General->VPN Download Profiles" menüsü altından silmeniz önerilir.


Safari İnternet tarayıcısı ile aşağıdaki linke tıklayarak dosyayı indiriniz.

Cihazınıza mobileconfig dosyası inecektir.Ekran görüntüsündeki gibi profil dosyasının indirildiğine dair bir bildirim alacaksınız.

Settings->General->VPN&Downloaded Profiles menüsü altında indirilen eduroam profil dosyası görülecektir.Profil dosyası seçilir.

Install tıklanır.

Next tıklanır.

Install tıklanır.

TEDU Email adresi girilir ve Next tıklanır.

TEDU Email parolası girilir.Next tıklanır.

Eduroam profil tanımlama işlemi tamamlanmıştır.Done tıklanır.

Eduroam ağına artık bağlısınız.

© 2022 TED Üniversitesi Bilgi Teknolojileri   / Gizlilik Politikası / Sorumluluk Reddi

Başa Dön