*** Eduroam kablosuz ağına bağlantı esnasında TEDU email adresiniz ve parolası kullanılmaktadır.Eğer son 2 sene içerisinde TEDU Email parolanızı güncellemediyseniz, eduroam kablosuz ağına bağlantı esnasında sorunlar yaşayabilirsiniz.Lütfen eski bir parolaya sahipseniz reset.tedu.edu.tr adresi üzerinden TEDU Email parolanızı güncelleyip, yeni parolanız ile 15 dakika sonra eduroam ağına bağlanmayı deneyiniz.

*** Cihazınızın DNS ayarları otomatik olarak ayarlı olmalıdır, manuel DNS bulunması halinde Eduroam kablosuz ağına bağlantı sağlayabilirsiniz fakat İnternete çıkış yapamazsınız.

*** Email adresinizi ve parolanızı başka biryerden kopyala yapıştır yöntemi ile giriyorsanız lütfen Email adresinizin ve parolanızın sonunda boşluk olmadığına emin olunuz.Kopyala yapıştır işlemlerinde boş karakter problemi yaşanabilmektedir.

Android cihazlar için EDUROAM bağlantısı (Android 10 ve daha eski versiyonlar için önerilir.)

Güvenli bir bağlantı sağlanması için eduroam.org tarafından önceden hazırlanmış olan kurulum profilinin kullanılması gerekmektedir.Lütfen ilk olarak daha önce eduroam ağı telefonunuzda daha önce kayıtlı ise kablosuz ağ ayarlarından eduroam ağının üzerine basılı tutup Forget tıklayarak ağı unutunuz.Daha sonra cihazınızın Mobil verisi açıkken Google Play Store üzerinden "Eduroam CAT" uygulamasını indiriniz.

Uygulamanın GEANT tarafından sunulan yazılım olduğuna emin olunmalıdır.

Kurulum işleminden sonra Eduroam CAT uygulaması çalıştırılır.Konum ve IP bilgilerinizden uygulama size en yakın Üniversiteleri listeleyecektir.TED Üniversitesi'ni seçiniz.

***Eğer TED Üniversitesi listede gözükmüyorsa aşağıdan Manual Search butonuna tıklayınız.Ekrana gelen arama alanına TED yazarak arama yapınız.Gelen ekranda TED Üniversitesini seçiniz.

Uygulama Eduroam federasyonu üzerinden TED Üniversitesi bağlantı profilini indirecektir.Uygulamaya izin ver seçilir.

Gelen ekranda Install tıklanır.

Yes tıklanır.

Username ve Password alanına TEDU email adresi ve parolası girilir.Daha sonra Install tıklanır.

Artık Eduroam Kablosuz ağına bağlısınız.

© 2022 TED Üniversitesi Bilgi Teknolojileri   / Gizlilik Politikası / Sorumluluk Reddi

Başa Dön